שיפוץ יעיל

"לא צריך להשתגע"

"אנחנו עדיין בדיונים משפחתיים, בסופ"ש עלו רעיונות חדשים, ככל שאנחנו נפגשים עם עוד בעלי מקצוע כך אנחנו יותר מבולבלים. שוב יש שיעורי בית, שוב אין החלטה...אצא משוגעת רק משלב קבלת ההחלטות על מה הולכת עם מי ומתי..."

זהו נוסח ההודעה שקיבלתי לטלפון הנייד שלי מלקוחה פוטנציאלית,

בתשובה לשאלתי:

"נו, איך הולך?"

הלקוחה ובן זוגה פנו אלי כחודש קודם לכן כדי לבדוק את האפשרות שאלווה אותם בתהליך שיפוץ ביתם. בסיום הפגישה הרגשתי שנוצר חיבור טוב בנינו.

השבוע הסתיים לו חג החנוכה וזה בדיוק הזמן להתחיל לתכנן ולעצב את ביתנו, כולם חולמים על בית מושלם לפסח , כזה שרואים רק במגזין ובפינטרסט.

אז איך עושים זאת? ממה מתחילים? למי פונים? איך עושים זאת נכון

עוד ועוד רעיונות....

מה מתאים למה? אצל מי כדאי לקנות? יש אין ספור קניונים,חנויות שווקים ספקים......במי לבחור?

"לכל תזמורת צריך מנצח"...

אם אתם שוקלים לצאת למסע שיפוץ הבית, חשוב שתכירו מראש את התחנות העיקריות דרכן יהיה עליכם לעבור:

מוכנות – הבנה עמוקה של הסיבות שבגללן החלטתם לשפץ. מה מפריע לכם בבית (תאורה, צבעים, חלוקת המרחב, גודל המרחב, ריהוט). ברגע שאתם יודעים מה אתם רוצים לשנות, התחלתם את המסע ברגל ימין.

תקציב – חישוב התקציב העומד לרשותכם לצורך השיפוץ.

בחירת מעצב פנים - אליו תגיעו בשלב הראשון עם תשובות לשני הסעיפים הקודמים. איש מקצוע מנוסה ידע לומר לכם האם התקציב העומד לרשותכם הנו מספיק וראלי להגשמת חלומותיכם. במקרה הצורך הוא יוכל לכוון אתכם ולדייק את רצונותיכם צורכיכם, ולהתאים אותם לתקציב.

הכרות – מעצב הפנים ישב יחד אתכם ככל שיידרש על מנת להכירכם יותר לעומק. מלבד המידע שכבר הצגתם בפניו, הוא ירצה לדעת גם מה הוא הסגנון שלכם, מהו אורח החיים שלכם, להכיר את ההרגלים הרלוונטיים לשיפוץ, אילו צבעים אתם אוהבים (ולא פחות חשוב – אילו צבעים אתם לא אוהבים), לאילו חומרים אתם מתחברים (ולאילו לא), האם קיימות מגבלות או האם ישנם צרכים מיוחדים שנדרשים בבית, ועוד ועוד. זהו אולי השלב החשוב ביותר בתהליך כולו, שיישומו הנכון הוא המפתח העיקרי להצלחה בסופו.

מדידות ותכנון – אדם מקצועי יגיע לביתכם על מנת לבצע מדידות מדוייקות, שבהתאם להן יופקו ותכניות השיפוץ. החלל ישורטט על גבי המחשב ושלב התכנון המעשי יצא לדרך. מעצב הפנים יתכן כמה אפשרויות, תוך שהוא לוקח בחשבון את כל הפרמטרים שאסף בפגישותיו אתכם, וישקלל אותם עם כל הידע המקצועי והניסיון המצטבר שלו

(הנדסת אנוש, שילובי צבעים, שימוש בחומרים, תכנון תאורה ועוד).

לאחר שתבחרו את התכניות התאימה לכם ביותר, יבצע מעצב הפנים תכניות עבודה שכוללות (במקרה הצורך כמובן)תכניות אינסטלציה, חשמל, תאורה, תקשורת, נגרות ועוד.

בחירת התכנית המתאימה וביצוע תכניות עבודה –

בחירת בעלי מקצוע- מעצב הפנים יוכל להפנות אתכם אל בעלי מקצוע שהוא מכיר ועליהם הוא סומך. לחלופין תוכלו כמובן לפנות אל בעלי מקצוע באופן עצמאי. כך או כך, ברגע שתחליטו מי הם האנשים אתם תרצו לעבוד, יעביר אליהם מעצב הפנים את תכניות העבודה ואת כתבי הכמויות כדי שיוכלו מיד להתחיל בעבודה.

תכנון לוח זמנים וליווי תהליך הביצוע – מעצב הפנים ילווה אתכם בכל שלבי ביצוע השיפוץ בפועל. הוא יוודא שהעבודות נעשות על פי התכנית ובהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו, ילווה אתכם בעת רכישת חומרים (אריחים, סניטציה, חיפויים, אלומיניום, דלתות) ואביזרים (גופי תאורה, טקסטיל, רהיטים) ויעזור לכם להלביש את הבית עד לפרטים הקטנים שיעשו בסופו של דבר את ההבדל הגדול. ובתוך כל התהליך הזה, הוא יהיה יחד אתכם עם יד על הדופק כדי לוודא שאתם לא חורגים מן התקציב שהקצבתם בתחילתו.

ובמה עוד כדאי להצטייד לפני שיוצאים למסע השיפוץ?

הרבה שמחה ואנרגיות טובות

מידה של אמון באנשי המקצוע שמלווים אתכם

מקום חלופי להתגורר בו במהלך השיפוץ

והכי חשוב, נצלו את המסע כדי לצעוד בו יחד, להתוודע שוב זה לזו, ללמוד להקשיב, לקבל ולכבד את רצונותיהם של בני המשפחה האחרים, כדי שכשיסתיים השיפוץ, תוכלו להתרווח יחד על הספה החדשה, להתבונן לאחור בדרך שעברתם וקדימה על חייכם החדשים, ולחייך בסיפוק.

אני כאן לרשותכם תמיד,

דינה ניר- מעצבת פנים

כבר מרגישים בבית 🏡

054-4216257


Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square